Svatomartinské slavnosti na Zbirohu

13. listopadu 2017 v 21:12 | Monica Hell |  Anima Mea
V sobotu vše nasvědčovalo tomu, že bude krásný den- sluníčko už od rána a klidné bezvětří. Tedy jsme se Mikem rozhodli, že se podíváme na další vcelku nedaleko položený zámek Zbiroh. Vlakem jsme dojeli až do vesnice Kařez, odkud jsme pokračovali pěšky. Zámek se od nádraží nezdál být tak daleko, ale zdání klame. :D Cesta byla dlouhá 5 km a po celou dobu prakticky po rovince, stoupat jsme začali až ve Zbirohu.


Na zámku jsme si nenechali ujít zajímavou prohlídku. Zbiroh má velice zajímavou historii ohledně osídlení. Za zmínku určitě stojí fakt, že sídlo stojí na buližníkové skále, která zesiluje radiový signál. Díky tomu vojáci v minulosti například sledovali "neviditelná" americká letadla.

Dále se zde nachází nejhlubší studna Evropy, která měří asi 163m. Říká se, že na jejím dně může být ukryt nacistický poklad. A neposlední zajímavostí jest to, že sóprávě zde Alfons Mucha namaloval svou Slovanskou epopej. A maloval ji v krásném sále s prosklenou střechou. Takovou střechu jsem na zámku viděla poprvé a nápad je to velmi povedený.


Svatomartinské slavnosti byly nejen o jarmarku, ale především o koštování vína pečené huse. K jednomu ani druhému jsme se přítelem ale nedostali, neboť ze velmi ochladilo a začalo pršet. Vhod nám tedy přišla hřejivá medovina více, než ledové víno. Nu a na husu byla jednoduše moc dlouhá fronta, nedostatečná chuť a taky stála čtvrtka téměř 400,-, jak jsem se později dozvěděla.

Cestou zpět jsme si vcelku mákli, neboť jsme chtěli stihnou vlak, který nám měl podle výpočtů GPS ujet před nosem. Je neuvěřitelné, že mi můj minutový běh ušetřil celých 7 minut :D :D. Jo a ten vlak měl stejně zpoždění. :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. listopadu 2017 v 14:26 | Reagovat

Tyhle akce mě moc neberou ale je fajn že sis to užila :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama