Březen 2017

Návštěva 4DX kina- Kráska a zvíře

29. března 2017 v 20:20 | Monica Hell
Tento víkend se mi podařilo shlédnout v plzeňském kině jedno filmové představení. A nebylo to jen tak lecjaké představení (o tom bych tu nepsala ;-P), bylo totiž ve 4DX.

Představení ve formě 4DX divákovi nabízí takzvanou stimulaci všech pěti smyslů pomocí speciálních efektů. Těmito efekty jsou blesky, vítr, voda, déšť, pohyb, mlha a vůně. Tyto efekty jsou s filmem synchronizovány tak, aby diváka dokonale vtáhly do děje. Můžete si ještě vybrat mezi 21D a 3D promítáním.


S Mikem jsme navštívili nový film Kráska a zvíře ve 3D a 4DX. Zpočátku jsem byla trochu nervózní, neboť jsem četla recenze lidí, které obsahovaly nehezké věty o trhání sedačkami a hýbnutí se zády a dloubání do nich. Myslím, že to bylo přehnané.

Sedačky se nakláněly do všech stran. Byl tím hezky navozen pocit kdy se scéna oddalovala do výšky, nebo naopak. Zprvu jsem měla pocit, že ze sedačky musím sklouznout, jak moc se předkláněla. Byl to ale opravdu jen můj vnitřní pocit, který skvěle navodila dobře seřízená serva. Občas začala vibrovat do zad, ale bylo to spíše příjemné.

V sedačce, vedle uší byly dva otvory na vyfukování vzduchu. To jsem nečekala a strašně jsem se lekla, když mi okolo ucha prolétla dýka a z otvoru vyfoukl vzduch.

V sedadle předemnou byla tryska na stříkání vody do obličeje. Toho jsem se také trochu bála, nechtěla jsem být moc mokrá. V sedadle kde sedíte je tlačítko s možností vypnout si tuto stříkající vodu, to jsem ale nevyužila. Mé první setkání s tímto efektem bylo, když kůň dupl do louže a na mě stříkla voda ve formě spíše aerosolu. Tedy není to nic hrozného a ani to nevytvoří kapičky na 3D brýlých.

Před námi byly také výfuky na vůni. Hned zpočátku filmu byl záběr na růži, uslyšeli jsme stříknutí a nato ucítili vůni růží. Čekala jsem, jestli ucítím i hnůj, když ho v záběru byla kopa, ale bohužel. Umí to jen jednu vůni květin, která mi ale ke konci filmu přišla velmi nepříjemná.

Po obvodu sálu byly velké větráky tvořící vítr. Ten nebyl ani nepříjemně studený, řekla bych spíše osvěžující, stejně jako déšť. Ten byl rozprašován ze stropu. Tyto dva efekty se mi velmi líbily, neboť mě aktivně vtahovaly do děje. Když byla bouře v lese, navodilo to spolu s blesky opravdu skvělou atmosféru.

Mlhu jsem upřímně v té tmě ani moc nepochytila. Poprvé jsem si jí všimla asi v polovině filmu a celkově mi přišla spíš zbytečná, neboť mi nic moc nedala.

U tohoto filmu byl pro mě poprvé k vidění fungující 3D efekt a to když se dvojice hlavních aktérů koulovala a sněhová koule letěla přímo proti mně. V tu chvíli zapracovala mé podvědomí a já instinktivně v obraně rychle vymrštila ruku před sebe. Určitě to pomohlo, neboť koule mě opravdu nezasáhla. ;-D

Ke konci filmu bohužel nastal výpadek obrazu a technici to nebyli schopní opravit, takže jsme jako kompenzaci dostali volné lístky na jakékoliv další představení. Takže 4DX kino jsem rozhodně nenavštívila naposledy.


Cekově se mi tento styl líbí, přestože je to o dost dražší sranda, než normální promítání. Cenově to vyjde minimálně na dvakrát tolik. Ale když máte například pětileté výročí, myslím, že je to suprový dárek. ;-)


Velikonoční věnce na dveře

17. března 2017 v 19:19 | Monica Hell |  Tvoření a návody
Mezi posledním článkem o Vánočních trzích a dneškem je dlouhá doba a mnoho se toho stalo. Aktuální stav ale je, že jsem zrovna dodělala Velikonoční věnce na dveře a tak je tady nový článek.


Po dva dny jsem tvořila tři věnce z prakticky totožného materiálu, přesto je ale každý věnec jiný. Sami můžete posoudit, který se vám zamlouvá nejvíce a třeba se i inspirovat. ;-)