Leden 2016

Jak na nový rok, tak po celý rok...

1. ledna 2016 v 0:00 | Monica Hell |  Anima Mea
Novoroční předsevzetí? Ha! To nás nutili dávat si kdysi dávno na prvním stupni základky. Možná i na druhym…
Já jsem to vždy dělala opravdu jen pro to, že jsem musela. Asi to bylo ve smyslu "budu se více učit" (přestože to pro mě, myslím, nebylo třeba :-P), nebo "nebudu zapomínat domácí úkoly". Prostě tak, aby byli učitelé spokojení a já měla klid. Samozřejmě jsem se učila pořád stejně a občas zapomínala úkoly jako každý normální člověk.

Vím, že bych žádné předsevzetí nebyla schopná dodržet a splnit, takže se o to ani nesnažím. Asi nemá dostatečnou motivaci. Pak bych ještě náhodou mohla být zklamaná ze své "slabé" vůle.

Navíc se říká: "Jak na Nový rok, tak po celý rok." To si mám tedy celý rok něco nalhávat a přesvědčovat se o tom? Myslím, že o tohle se v klidu a docela ráda nechám připravit.


Možná bych ale přeci jenom mohla protentokrát udělat výjimku a nějaké to předsevzatí si dát. Mmm, co třeba: "Tenhle rok udělám maturitu a to nejlépe už v květnu." :-D Jo, to zní dobře a "jednoduše". Teoreticky se u tohoto plnění moc nenadřu, protože to "musím" udělat ať už si to předsevezmu(?), nebo ne!


Měla bych ale jedno "Novoroční poselství": Lidi, neutrácejte za permanentky do posiloven s tím, že budete cvičit. Raději si těch asi 5 000,- schovejte na něco jinýho a kupte si vstupný do posilovny jednou. Podíváte se tam, prohlídnete si to a potom tam už nikdy stejně nepáchnete. :-D