9. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:17 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Odpoledne pátého dne opravdu dorazili do Setlonu. Za Vatrasem šli oba. Bronco se o Eponu bál a nikam jí nenechal jít samotnou.
"Vítám vás. Má přítelkyně, vědma Gritta mi o tvém příchodu podala zprávu. Ovšem skutečnost, že přivedeš společnici, mi zamlčela," uvítal je Vatras a nabídl jim pohoštění, což oba vděčně přijali.
"Dokázal bys zbavit mou mysl kouzla?" zeptal se Bronco Vatrase.
"Podívám se, jak silné kouzlo je. Ale myslím, že bych to měl dokázat," přiložil mu dlaň na čelo, "ty sám to kouzlo postupně překonáváš, že?"
"Ano, rozpomínám se na mnoho věcí. Ale stále nevím, proč by mě měli chtít zabít Dardanové!"
"To snad brzy zjistíme," řekl Vatras Broncovi a pak začal mumlat nesrozumitelná slova. Před Broncem se objevila kouzelná zářivá koule, ve které se náhle začaly objevovat výjevy z jeho života. Bronco byl v jakémsi sklepení a sledoval tajnou seanci několika Dardanů. Byli vyrušeni a místo spěšně opustili. Při nastalém zmatku se Broncovi do rukou dostal dopis. Dozvěděl se o spiknutí proti království Alesia a plánovaném převratu. Rychle spěchal do hlavního města Setlonu, aby upozornil krále a převratu zamezil. Někdo ale věděl, co chce Bronco udělat a poslal na něj vrahy. Tenkrát v lese mu byl sebrán dopis, jeho přímý důkaz. Od jisté smrti ho zachránila právě savenga, před kterou vrazi utekli. Dále se přehrálo vše, co Bronco zažil s Eponou. Když Vatras viděl, jak se Epona ubránila šípu a při zjištění, že je poloviční čarodějkou, sebou výrazně cuknul.
"Musíš jít ihned za králem!" řekl mág Broncovi hned potom, co sundal dlaně z jeho hlavy, "Je přítomen na svém hradě. Řekni, že jdeš ode mě, to by ti mělo pomoci."
"Děkuji ti," řekl Bronco, "Epono?" kývl jejím směrem, ale ta dál stála na svém místě. S kamennou tváří promluvila: "Bronco, myslím, že tu nějakou dobu zůstanu. Vatras může být mým učitelem." Bronco u Vatrase postřehl mírné kývnutí hlavou. Moc nechápal, jak se mohli tak rychle domluvit. Uvažoval, zda čarodějové dokážou slyšet svoje myšlenky. Také ho ale napadlo, jestli Vatras Eponu nějak neovlivňuje, aby si zajistil žáka.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama