8. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:20 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Bronco Eponě pověděl vše, co zjistil od vědmy i to, co se dělo nadále. Rozhodli se, že do Setlonu musí vyrazit co nejdříve, tedy hned ráno, za úsvitu.
Od krčmáře si nechali poradit cestu do hlavního města a vyjeli ještě za ranní mlhy. Cesta byla dlouhá a měla trvat pět dnů. Bronco se stále obával dalších pronásledovatelů a neustále byl ve střehu. Zvýšená pozornost ho na cestě neobvykle vyčerpávala, noční hlídky zprvu držela vždy Epona a brzy nad ránem ho opět budila, aby se sama alespoň trochu vyspala. Občas jí přistihl, jak klimbá v sedle. Pokud byla cesta rovná, nebudil jí. Jeli zrovna po jedné z takových cest při kraji lesa, když v tom se Epona s sama s trhnutím vzbudila.
"Něco se děje!" vyjekla překvapivě a vytáhla svou dýku. Bronco si svůj meč také připravil a zeptal se: "Proč si to myslíš?"
"Vím to. Mám tako…" nestihla dopovědět slova a zpoza skály se na ni vyřítil ozbrojenec, proti kterému okamžitě vrhla svou dýku. Bronco jí chtěl pomoci a jen viděl, jak dýka trefila svůj cíl, když v tom na něj z druhé strany od lesa zaútočil další člověk. Chtěl polekat koně, aby se splašil a shodil svého jezdce. Bronco to ale stihl prohlédnout a hbitě ze sedla seskočil. Bojovali spolu tvrdě. Bronco si všiml, že i Eponin kůň se poplašil a ona se na něm jen snaží udržet. Najednou uviděl, že vpředu na cestě se objevil další útočník s lukem mířícím na Eponu. Bronco se lekl a chtěl ji upozornit. Chvilková nepozornost mu mohla přinést smrt, ale naštěstí ozbrojenec, se kterým bojoval, nedal své ráně mečem dostatečnou sílu a Broncovi způsobil jen hlubší říznutí. Bronco, snažíc se napravit svou chybu a s odhodláním, že musí ochránit Eponu, bodl ozbrojence přesně mezi žebra. Ozbrojenec se chrčící s probodnutou plící svalil k zemi. Bylo ale pozdě. Útočník s lukem svůj šíp vystřelil a ten letěl přímo proti očím Epony. Bronco vše viděl zpomaleně. Jak proti ní šíp letěl, ona na něj jen soustředěně hleděla. Najednou, jako by nějaká neviditelná ruka do šípu strčila a ten ze své dráhy letu uhnul. Minul Eponinu hlavu o dobrých pět palců. Bronca i ozbrojence to překvapilo. Jen Epona vypadala, jako by s tím počítala. Pobídla svého koně a rozběhla se přímo proti muži. Pak pronesla jakési slovo a kůň se před ním zvedl na zadní nohy, předními vykopl a ozbrojenci srazil vaz. Bronco se rychle vzpamatoval a vrátil se k muži, kterému při každém nádechu z hrudi vytryskla trocha krve. "Kdo vás poslal?!" zeptal se.
Žádná odpověď, jen sípání. "Tak kdo? Když budeš chtít odpovědět, pomohu ti a ty přežiješ," nabídl mu Bronco. Muž se jen zašklebil a sípání pomalu ustávalo.
"Jak jsi to provedla?" zeptal se následně Epony.
"A co?"
"Jak se ti vyhnul ten šíp a jak mu tvůj kůň dokázal srazit vaz?"
"Jen jsem se prostě soustředila a šíp se mě minul. A koně jsem prosila v myšlenkách a pobídla ho," vysvětlila mu.
"Jak jsi věděla, že to dokážeš?" podivil se.
"Už dříve se mi stalo něco podobného. Chtěla jsem, aby se to stalo zas. A povedlo se," prozradila.
"Ty jsi čarodějka," usoudil. "ale to není možné. Dávno by tě nějaký mág objevil a vyučil tě," vzpomněl si na obvyklý postup čarodějů. Nikdy se nestalo, že by nějakého mladého čaroděje nenašli, "Musíš být jen z části čarodějkou. Jeden z tvých rodičů byl člověkem." vysvětlil Eponě. Prohledali mrtvoly mužů. U každého z nich si všimli malého vypáleného znamení na dlani.
"Všichni patří k Dardanům." poznal znamení Bronco.
"O těch jsem už slyšela!" překvapila ho Epona, "je to fanatická skupina žoldáků, že?"
"Ano, máš pravdu. Mají podivnou víru i smýšlení." potvrdil její slova.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama