5.1.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:30 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Epona mu na cestu upekla chlebové placky a sbalila spoustu zeleniny, kterou včera sklidili. Kyl nechal jako dar pro šťastnou cestu Broncovu koni nasadit nové podkovy. Bronco nevěděl, čím by se za všechno mohl odvděčit, tak jim dal alespoň jednu z lahviček svého léčivého lektvaru a přidal ještě vzácný lektvar pro zbystření zraku.
Po výživném obědě Bronco vyrazil směrem k městu Hardar.
Neujel daleko od místa, kdy se mu vesnice ztratila z dohledu, když za sebou zaslechl něco, co upoutalo jeho pozornost. Pozorně se ohlédl, ale nic ani nikoho nespatřil. Pozorně naslouchaje jel dál po cestě vinoucí se při kraji lesa. Bronco měl dojem, jako by ho někdo sledoval. Několikrát se ohlédl a jednou se mu zdálo, jako by spatřil stín jezdce na pokraji lesa daleko za ním. Když byl přesvědčen, že se nejedná o klam, rozhodl se zakročit. V lese našel husté houští, kde ukryl koně a sám se s připraveným mečem šel skrýt poblíž cesty. Vyčkával dlouho, ale pak uslyšel, jak se jezdec přibližuje. Stále ho jen slyšel, tělo měl napjaté v očekávání střetu a pak se najednou před ním objevila Epona s dýkou připravenou v ruce. Byl jí překvapen. Nechápal její umění se skrývat.
"Epono!" vyšel z úkrytu a Epona se po něm leknutím ohnala s dýkou. Naštěstí byl Bronco dost hbitý a úder vykryl svým mečem. Ta se rychle vzpamatovala: "Jdu s tebou! Mé rozhodnutí nezměníš,"
"Dobrá," povzdychl si Bronco, neboť věděl, že Epona by se teď určitě neotočila a nejela domů. "Doufám, že víš, do čeho jdeš," dodal a vydal se pro koně. Nakonec byl Bronco opravdu rád, že má Eponu sebou. Byla mu skvělou společnicí. Chápala ho a velmi dobře si rozuměli.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama