3.1.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:04 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Cesta na koních trvala krátce, slunce se ze svého místa na obloze ani nepohnulo. Epona Broncovi nejprve ukázala mýtinu, kde byl nalezen kůň. Tady Bronco neviděl nic zvláštního. Ovšem na místě, kde původně ležel on, byla půda rozrytá a všude byly stopy zvířete a člověka. Když stopy zkoumal podrobněji, neušlo mu, že lidské stopy nepocházejí pouze od něj. Viděl otisky nohou nejméně tří dalších lidí. Do těchto stop se míchaly stopy zvířete. Přistoupil ke koni a z brašny vytáhl Bestiář. Chvíli v něm listoval, až konečně našel shodu. Stopy v lese se nápadně podobaly otiskům v knize u zvířete zvaného savenga.
Bronco se obrátil na Eponu: "Vím, co tu bylo za zvíře," ukázal jí kapitolu v knize věnovanou savengám. Epona přistoupila blíž, aby si ji prohlédla. Při tom přečetla úryvek z popisu: "'Má v povaze ochraňovat slabší jedince… Často se ujímá opuštěných mláďat…' Myslím, že tohle ti ublížit nemohlo." dodala pochybovačně.
"Myslím si, že se tu odehrál boj s nejméně dalšími třemi lidmi." prozradil jí svou domněnku.
"Jestli tahle savenga chrání slabší, třeba tě zachránila před těmi útočníky." řekla Epona nahlas to, o čem sám již přemýšlel.
Uznal, že tady už nic dalšího neobjeví, nasedl na Koně a s Eponou zamířili zpátky do vsi.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama