3.0. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:09 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Ráno Bronca probudily Eponiny jemné doteky na jeho těle. Opět ho omývala bylinným odvarem. Bylo mu dobře, hlava ani tělo ho již nebolelo. Epona musela mít zázračné ruce.
"Dobré ráno, Epono!" usmál se na ni Bronco a ona úsměv opětovala. "Dobré ráno, jak se cítíš?" starala se. "Myslím, že se díky tobě mohu klidně rvát s medvědy," zažertoval, aby ukázal, jak dobře mu je. "Alespoň ještě dnes bys měl být v klidu," zvážněla Epona, "jen tak pro jistotu."
Po chvíli Bronco z postele konečně vstal. Epona ho odvedla do vedlejší místnosti, kde ho posadila ke stolu a dala mu k jídlu silný hovězí vývar s tuřínem a malým bochníčkem chleba, k tomu kousek ovčího sýru a na vrch přidala ještě spoustu zeleniny. Do jídla se pustil s obrovskou chutí.
Když dojedl, do domu vstoupili dva muži. Bronco se domníval, že se jedná o tytéž muže, jejichž rozhovor zachytil předešlého večera.
"Koukám, že už ti je dobře," okamžitě se o něj začal zajímat starší z nich.
"To díky mé zázračné léčitelce," složil Bronco Eponě poklonu.
Druhý muž se se zvědavostí do krátkého rozhovoru okamžitě zapojil: "Jsem Kyl, bratr tady Hurta," ukázal na prvního muže, "co nám o sobě povíš ty?" vyzval Kyl Bronca.
"Jsem Bronco, a bohužel, moc vám toho nepovím. Nemohu si nic moc vybavit," zklamaně odpověděl Bronco a omluvně se na ně podíval.
"Nu, tak ti my tedy budeme muset povědět něco o tobě," ozval se opět Hurt a započal vyprávění, jak se Bronco dostal tam, kde se právě nachází. Dozvěděl se, že ho muži ze vsi nalezli v lese před třemi dny, když šli pro dřevo. Ležel pod stromem a chvíli si mysleli, že je mrtev. Všude okolo byla zem rozdrásaná, jako po boji a všude byly stopy krve. Poblíž sebe měl Bronco zkrvavený meč. O kus dál, na lesní mýtině odchytili koně, který nesl brašny plné věcí, mimo jiné i jakýchsi lektvarů. Vesničané se domnívají, že byl napaden nějakým, podle stop obrovským lesním zvířetem. Při vyprávění přinesla Epona z místnosti, kde Bronco dosud spal, zbroj a zbraně ze židle vedle postele. Bronco se začal trochu rozpomínat. Poznal, že to jsou jeho věci a vzpomněl si i na svého koně. Na to, kým byl napaden a proč, odkud, nebo kam putoval, si ale vzpomenout stále nemohl.
"V nedalekém městě Hardar sídlí vědma, myslím," snažila se mu pomoci Epona, "ta by ti s tvou minulostí snad mohla pomoci." To Bronco viděl jako dobrý nápad. Přemýšlel ještě, zdali má, nebo nemá smysl zkoumat místo v lese, kde ho vesničané našli.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Komentáře

1 Ami Ami | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 12:47 | Reagovat

Fuha, musím si vybrať xD.
Díki že si mi povedala, že to už vyšlo, lebo som sa na to tešila^^
Ale určite by som na to nezabudla ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama