11. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:06 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
"Otče, myslím, že bys měl brát jeho slova vážně. Nevím, co tě nutí k tak lehkovážnému jednání. Poslouchala jsem, co ti ten muž říkal, a napadlo mě, jestli chceš důkaz, nech prověřit jeho mysl. Vzpomeň si přeci na Vatrase!"
"Máš pravdu," uznal král své dceři, "zavolejte mága!" rozkázal.
Za chvíli stál Vatras ve dveřích a prokazoval Broncovu nevinu i pravdivost jeho slov.
"Dobrá, věřím ti!" uznal nakonec král. Začal se radit se svým rádce a princezna se mezitím na Bronca sladce usmívala. Bronco jí byl vděčný za to, že zasáhla.
Za dveřmi sálu se ozval tříštivý zvuk. Všichni se otočili právě včas na to, aby viděli, jak se dovnitř nahrnula asi desítka vojáků v královském stejnokroji. Někteří byli ozbrojeni kopími, jiní meči a další měli i kuše. Jeden voják s kuší v okamžiku zastřelil strážného stojícího po Broncově boku. Bronco se podíval na druhého strážného. Nevěděl, jestli patří k útočníkům. Najednou se před Broncem i strážným objevila jakási plastická průhledná stěna. Právě včas na to, aby zastavila letící šíp proti strážnému vedle Bronca. "Skryj krále s princeznou!" zakřičel Bronco a popadl meč padlého strážného. V duchu poděkoval Vatrasovi za jeho duchaplnost a zásah. Za chvíli ho viděl po svém boku, jak se s ním vrhl do boje na ochranu krále. Vojáci se rozmístili po stranách místnosti tak, že král s dcerou nemohli uniknout, ale jen se skrýt za sloupy v sálu. Dvěma střelcům trvalo natahování velkých kuší dost dlouho na to, aby se mohli Bronco z Vatrasem bít s ostatními vojáky. Čaroděj občas poslal nějaké kouzlo ke střelcům, aby jim zpomalil jejich práci, ale zároveň s obtížným bojem proti přesile ho to dost namáhalo.
Zbylý strážce byl zabit a teď měl Bronco s Vatrasem mnohem více práce. Mág přestal dávat pozor na střelce a ti úspěšně natáhli kuše a zamířili. Každý na jednoho člena královské rodiny. Bronco si jejich konání všiml a mohl zasáhnout. Ovšem, mohl zachránit jen jednoho člověka. Buďto krále, nebo princeznu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám interaktivní povídka? (K upřesnění se můžete vyjádřit v komentáři)

Ano, rád bych tento styl četl častěji 81.3% (13)
Ne, tento styl mě nezaujal 18.8% (3)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama