Prosinec 2015

1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:27 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Vítejte u mého prvního pokusu o interaktivní povídku. Jelikož se jedná o prvotinu a tento styl je, věřte mi, opravdu nesnadný, je děj příběhu jednoduchý a vcelku krátký.
Pro zajímavost- přidat sem všechny části a vložit odkazy zabralo něco okolo 2h času.
Jak číst? Je to jednoduché: přečtete si část a na konci si zvolíte směr, kterým se má váš hrdina ubírat dál.
Přeji vám příjemné počtení a určitě zanechte své hodnocení. Budu moc ráda za jakoukoli odezvu.

Bronco se probudil v neznámé místnosti. Když se okolo sebe trochu rozhlédl, aby se zorientoval, viděl na židli vedle postele zbroj se zbraněmi. Naproti se nacházely dveře z nerovných prken, mezi kterými prosvěcovalo mihotavé světlo vedlejší místnosti. Hlava mu jen třeštila a chvíli mu trvalo, než mu došlo, že vedle několik lidí vede tlumený hovor. Bronco se chvíli rozhodoval, zda má poslouchat, či zavolat a tím na sebe upozornit.


1.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:14 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Nakonec uznal, že bude lepší nejprve zjistit, co jsou ti lidé zač. Chtěl vstát z postele a tiše se přikrást ke dveřím, ale zjistil, že ty těsní tak málo, že může jejich rozhovor zachytit z místa.
"… něm někdo něco ví?" zeptal se muž s drsným hlasem.
"Stále žádné zprávy. Farmáři nikoho takového neznají," odpověděl mu jiný muž.
"Tak nám snad brzo sám něco řekne. Jak je mu?"
"Jdu ho zrovna zkontrolovat," pronesla žena s melodickým hlasem, načež Bronco uslyšel přibližující se kroky.1.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:13 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Uznal, že nemá cenu zbytečně dlouho vyčkávat a chtěl zavolat. Vyšel z něj ovšem pouhý tlumený chrčivý zvuk. Měl tak vyschlo v puse, že nedokázal promluvit. Rozhodl se tedy vstát a vejít do místnosti. Jak se o to pokoušel, jen se mu zamotala hlava, a když se chtěl něčeho zachytit, smetl ze židle jakousi dýku. Ta při pádu hlasitě zazvonila a upozornila lidi v místnosti, kteří ztichli. Slyšel přibližující se spěšné kroky.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:11 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Vešla mladá dívka, která nevypadala o mnoho mladší, než byl on sám. V rukou nesla misku a svíčku. Viděla, že je Bronco vzhůru a hned se zeptala: "Jak se cítíš, pane?"
Měla opravdu melodický hlas. Všiml si, jak je dívčin obličej v záři svíčky krásný a jak jemné má rysy. Cítil jen, jak ho tahá každý sval a jakýkoliv pohyb mu vysílá palčivou bolest do hlavy. Připadal si jako zbitý pes. Neodpověděl.
Jako by jeho bolest viděla a stejně tak i zjistila, že nedokáže promluvit jediné slovo, sáhla na polici pro dřevěný pohárek a přiložila mu jej k ústům. Pil s lačností zvířete. Potom mu dala ještě vypít polévkový vývar. Dále beze slova namočila proužek látky do vody v misce a začala mu otírat obličej. Nakonec mokrý hadr ponechala na jeho čele. Bronco ucítil, že se nejedná o obyčejnou vodu, nýbrž o jakýsi bylinkový odvar.
Potom mu vyhrnula košili a připravenou mastí mu začala potírat hrudník. Příjemně to hřálo a Bronca její rytmické pohyby uspávaly. Ze snění ho náhle probral fakt, že mu dívka stahovala spodky. Prudce otevřel oči a pohlédl na ni. Ona jen nezaujatě začala mastí potírat vystouplou rudou jizvu, která se mu táhla od boku, přes stehno až téměř ke kolenu.

Jak ho prostupovalo teplo způsobené léčebnými mastmi a uvolnil ho bylinný odvar, cítil, jak veškerá bolest ustupuje do pozadí a on začíná intenzivněji vnímat skutečnost.
"Kdo jsi?" zeptal se dívky, která se na něj v reakci usmála.
"Říkají mi Epona, léčím tě. Snad mi i ty můžeš povědět, kdo jsi," povzbudila ho dalším úsměvem.
"Jsem…" Bronco se musel zamyslet, aby si vzpomněl na své vlastní jméno, "myslím, že Bronco."
Eponu jeho zaváhání překvapilo. Všechny v jejich malé vsi totiž zajímalo, jakého muže vzali pod střechu, a když si nemůže vzpomenout na jméno, jak jim potom může o sobě něco prozradit.
Bronco se chtěl na mnoho zeptat a už se nadechoval, ale Epona ho předstihla: "Teď spi, uleví se ti od bolesti. Ráno k tobě opět přijdu," znovu namočila látku do bylinného odvaru a položila ji zpět na jeho čelo. Vzala své věci a odešla z místnosti. Jakmile klaply dveře, Bronco už se propadal do spánku, ale ještě stihl zaslechnout zvědavé otázky Eponiných společníků z vedlejší místnosti.3.0. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:09 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Ráno Bronca probudily Eponiny jemné doteky na jeho těle. Opět ho omývala bylinným odvarem. Bylo mu dobře, hlava ani tělo ho již nebolelo. Epona musela mít zázračné ruce.
"Dobré ráno, Epono!" usmál se na ni Bronco a ona úsměv opětovala. "Dobré ráno, jak se cítíš?" starala se. "Myslím, že se díky tobě mohu klidně rvát s medvědy," zažertoval, aby ukázal, jak dobře mu je. "Alespoň ještě dnes bys měl být v klidu," zvážněla Epona, "jen tak pro jistotu."
Po chvíli Bronco z postele konečně vstal. Epona ho odvedla do vedlejší místnosti, kde ho posadila ke stolu a dala mu k jídlu silný hovězí vývar s tuřínem a malým bochníčkem chleba, k tomu kousek ovčího sýru a na vrch přidala ještě spoustu zeleniny. Do jídla se pustil s obrovskou chutí.
Když dojedl, do domu vstoupili dva muži. Bronco se domníval, že se jedná o tytéž muže, jejichž rozhovor zachytil předešlého večera.
"Koukám, že už ti je dobře," okamžitě se o něj začal zajímat starší z nich.
"To díky mé zázračné léčitelce," složil Bronco Eponě poklonu.
Druhý muž se se zvědavostí do krátkého rozhovoru okamžitě zapojil: "Jsem Kyl, bratr tady Hurta," ukázal na prvního muže, "co nám o sobě povíš ty?" vyzval Kyl Bronca.
"Jsem Bronco, a bohužel, moc vám toho nepovím. Nemohu si nic moc vybavit," zklamaně odpověděl Bronco a omluvně se na ně podíval.
"Nu, tak ti my tedy budeme muset povědět něco o tobě," ozval se opět Hurt a započal vyprávění, jak se Bronco dostal tam, kde se právě nachází. Dozvěděl se, že ho muži ze vsi nalezli v lese před třemi dny, když šli pro dřevo. Ležel pod stromem a chvíli si mysleli, že je mrtev. Všude okolo byla zem rozdrásaná, jako po boji a všude byly stopy krve. Poblíž sebe měl Bronco zkrvavený meč. O kus dál, na lesní mýtině odchytili koně, který nesl brašny plné věcí, mimo jiné i jakýchsi lektvarů. Vesničané se domnívají, že byl napaden nějakým, podle stop obrovským lesním zvířetem. Při vyprávění přinesla Epona z místnosti, kde Bronco dosud spal, zbroj a zbraně ze židle vedle postele. Bronco se začal trochu rozpomínat. Poznal, že to jsou jeho věci a vzpomněl si i na svého koně. Na to, kým byl napaden a proč, odkud, nebo kam putoval, si ale vzpomenout stále nemohl.
"V nedalekém městě Hardar sídlí vědma, myslím," snažila se mu pomoci Epona, "ta by ti s tvou minulostí snad mohla pomoci." To Bronco viděl jako dobrý nápad. Přemýšlel ještě, zdali má, nebo nemá smysl zkoumat místo v lese, kde ho vesničané našli.3.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:06 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Raději se šel podívat na svého koně. Především Bronca zajímalo, co nosí v brašnách na hřbetě. Epona ho do stáje dovedla. Eponě věřil a tak mu nevadilo, že ho sleduje při všem, co dělá. Hned na vrchu ležela kniha Bestiář, pak nějaká lana, deka, náhradní oděvy a podobné obyčejné věci. V druhé vypolstrované brašně bylo mnoho lektvarů, o kterých mluvil Hurt. Když se Bronco na lektvary díval, naprosto jasně se mu vybavovalo, jaký k čemu slouží. Byly zde pro zbystření sluchu, zraku i postřehu, dále léčivé a dokonce i nějaké smrtící, paralyzující nebo uspávací. Bronco si vybavoval i to, jak který z nich připravit. Potom se zaměřil na Bestiář. V této knize bylo popsáno mnoho stvoření. Vzpomněl si na údajně obrovské zvíře, které ho mělo podle vesničanů napadnout v lese. Teď se pevně rozhodl, do lesa se podívat. Vše zpátky sbalil a Eponě vyprávěl vše, co si myslel, co zjistil a co si přeje. Jeho znalosti lektvarů se Epona velmi podivovala a s úsměvem kývla na to, zdali Bronca doprovodí do lesa.3.1.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:04 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Cesta na koních trvala krátce, slunce se ze svého místa na obloze ani nepohnulo. Epona Broncovi nejprve ukázala mýtinu, kde byl nalezen kůň. Tady Bronco neviděl nic zvláštního. Ovšem na místě, kde původně ležel on, byla půda rozrytá a všude byly stopy zvířete a člověka. Když stopy zkoumal podrobněji, neušlo mu, že lidské stopy nepocházejí pouze od něj. Viděl otisky nohou nejméně tří dalších lidí. Do těchto stop se míchaly stopy zvířete. Přistoupil ke koni a z brašny vytáhl Bestiář. Chvíli v něm listoval, až konečně našel shodu. Stopy v lese se nápadně podobaly otiskům v knize u zvířete zvaného savenga.
Bronco se obrátil na Eponu: "Vím, co tu bylo za zvíře," ukázal jí kapitolu v knize věnovanou savengám. Epona přistoupila blíž, aby si ji prohlédla. Při tom přečetla úryvek z popisu: "'Má v povaze ochraňovat slabší jedince… Často se ujímá opuštěných mláďat…' Myslím, že tohle ti ublížit nemohlo." dodala pochybovačně.
"Myslím si, že se tu odehrál boj s nejméně dalšími třemi lidmi." prozradil jí svou domněnku.
"Jestli tahle savenga chrání slabší, třeba tě zachránila před těmi útočníky." řekla Epona nahlas to, o čem sám již přemýšlel.
Uznal, že tady už nic dalšího neobjeví, nasedl na Koně a s Eponou zamířili zpátky do vsi.3.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 21:00 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Rozhodl se to místo prozkoumat. Epona se ochotně nabídla, že ho tam dovede. Cesta na koních trvala krátce, slunce se ze svého místa na obloze ani nepohnulo. Epona Broncovi nejprve ukázala mýtinu, kde byl nalezen kůň. Tady Bronco neviděl nic zvláštního. Ovšem na místě, kde původně ležel on, byla půda rozrytá a všude byly stopy zvířete a člověka. Když stopy zkoumal podrobněji, neušlo mu, že lidské stopy nepocházejí pouze od něj. Viděl otisky nohou nejméně tří dalších lidí. Do těchto stop se míchaly stopy zvířete. Bronco přemýšlel, zdali má zvířecí otisky stopovat. Možná by mu to pomohlo určit druh zvířete. Na druhou stranu- uběhly nejméně čtyři dny od útoku a stopy budou pravděpodobně ztracené.3.2.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:57 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
'Za zkoušku nic nedám' pomyslel si Bronco a sledoval stopy. Jak předpokládal, po několika krocích se ztratily v lese. Něco se mu ale vybavilo z jeho minulosti. Jako by tento úkon dělal častěji, než si myslel. Před očima se mu vybavila jakási kniha. Napadlo ho vrátit se ke koni a podívat se, co nosí v brašnách. Prohmatal je a opravdu ucítil něco tvrdého, připomínajícího knihu. Vytáhl ji a objevil Bestiář. Epona ho jen se zájmem sledovala. Bronco v Bestiáři chvíli listoval, až našel shodu. Stopy v lese se nápadně podobaly otiskům v knize u zvířete zvaného savenga.
Bronco se obrátil na Eponu: "Vím, co tu bylo za zvíře," ukázal jí kapitolu v knize věnovanou savengám. Epona přistoupila blíž, aby si ji prohlédla. Při tom přečetla úryvek z popisu: "'Má v povaze ochraňovat slabší jedince, často se ujímá opuštěných mláďat.' Myslím, že tohle ti ublížit nemohlo." dodala pochybovačně.
"Myslím si, že se tu odehrál boj s nejméně dalšími třemi lidmi." prozradil jí svou domněnku.
"Jestli tahle savenga chrání slabší, třeba tě zachránila před těmi útočníky." řekla Epona nahlas to, o čem sám již přemýšlel.3.3. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:55 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Rozhodl se, že se již dále nebude zdržovat a nasedl na koně. Epona udělala totéž a vyrazili zpět do vesnice. Cestou ho napadaly myšlenky, co dalšího se nalézá v brašnách. Zatím ještě neměl příležitost pořádně se dovnitř podívat. Myslel si, že by mu to třeba pomohlo vybavit si něco důležitého o jeho minulosti. Předpokládal, že vesničané už to udělali za něj a tak nemá co skrývat. Stejně se ale chtěl podívat v soukromí. Hned za lesem, na velké prosluněné louce zastavil. Eponě věřil a tak mu nevadilo, že ho při všem, co udělá, sleduje. Jako první hned na vrchu ležel Bestiář, pak nějaká lana, deka, náhradní oděvy a podobné obyčejné věci. V druhé vypolstrované brašně bylo mnoho lektvarů, o kterých mluvil Hurt. Když se Bronco na lektvary díval, naprosto jasně se mu vybavovalo, jaký k čemu slouží. Byly zde pro zbystření sluchu, zraku i postřehu, dále léčivé a dokonce i nějaké smrtící, paralyzující nebo uspávací. Bronco si vybavoval i to, jak který z nich připravit. Vše zpátky sbalil a s Eponou se vydali dále do vsi. Bronco jí vyprávěl vše, co si myslel a co zjistil. Jeho znalosti lektvarů se Epona velmi podivovala. Ve vsi Bronco mluvil s farmáři, ale vesměs se nedoslechl nic jiného, než co již věděl od Hurta s Kylem.4. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:53 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
"Epono," řekl Bronco, "jaký máš vztah s Kylem a Hurtem?" zeptal se Bronco dalšího dne večer Epony při sklizni zeleniny rostoucí na zahrádce za domem.
"Jaký?" usmála se Epona, "Jsou to mí dobří přátelé, tak dobří, že jsou mi jako bratři."
"A kdo je tvá rodina?" zvědavě se dál ptal Bronco.
"Jen oni," odpověděla nezaujatě, "přišla jsem sem jako malá holčička a Hurt se mě ochotně ujal. Z dětství si toho moc nepamatuji." vyprávěla ochotně dál. Bronca překvapila její přímost.
"Chci ti říct, že na to, jak krátce tě znám, jsem si tě velmi oblíbil. Věřím ti, jako nikomu jinému. Vlastně jsi mi teď nejbližším člověkem."
"Všimla jsem si, že přede mnou moc neskrýváš. I proto ti naopak věřím já," věnovala Broncovi další krásný úsměv, "je nějaký důvod, proč mi tohle teď říkáš?" zeptala se Epona podezíravě.
Bronco posmutněl: "Zítra za úsvitu bych chtěl odjet do Hardaru za vědmou, o které jsi mi řekla. Chci se s tebou rozloučit a poděkovat ti."
Epona se na něj smutně, ale ne překvapeně podívala: "Čekala jsem to, jen jsem doufala, že bys zůstal déle."
"Je mi to líto, ale myslím, že ten, kdo mě chtěl zabít, pro to musel mít pádný důvod a rád bych věděl jaký," vysvětlil, "ale velmi rád se sem zase vrátím," dodal pro povzbuzení, přičemž se plně věnoval tahání mrkve ze země, jen aby se Eponě nemusel podívat do očí.
"Nechceš raději vyrazit v poledne?" zeptala se ho, "Budeme mít více času na přípravu a do Hardaru to není opravdu ani půl dne cesty."4.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:49 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
"Opravdu? Máš pravdu, musím se pořádně rozloučit," uznal Bronco, "ale řekni, slyšel jsem dobře 'budeme'?
"Ano, pojedu s tebou. Nemám tu žádné závazky!" odpověděla Epona klidně.4.2.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:42 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
"Dobrá, je to tvé rozhodnutí. Já tě jako společnici rád uvítám," usmál se radostně Bronco, což již ale Epona vidět nemohla, neboť byla skoro tma.4.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:38 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
"Neznám tam cestu a nerad bych tam dorazil za tmy, kdybych se ztratil," odpověděl nesouhlasně Bronco.
"I kdybys jel sám, neztratíš se. Hlavní cestu nemůžeš minout," trvala na svém Epona.
"Dobrá tedy. Snad máš pravdu. Rád se se všemi ještě řádně rozloučím." uznal Bronco. Pak ale dodal: "I kdybych jel sám?" zeptal se podezíravě, "Nepojedu snad?"
"Ne, pojedu s tebou. Nemám tu žádné závazky!" odpověděla klidně.4.2.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:36 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Epono, pojedu sám! Někdo mě chtěl zabít, nikdy nevím, na koho cestou narazím a nechci tě nijak ohrozit!" řekl Bronco tónem, který znemožňoval jakoukoli diskuzi.
5.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:34 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Bronco se probudil ještě dřív, než stihlo vyjít slunce. Zatímco v tichu snídal, všichni ostatní v domě ještě spali. Začal si připravovat věci na cestu. Když se ozbrojoval, cítil se velice zvláštně. Rozhodl se přerušit balení a vyšel ven, do chladného rána. Vytasil svůj dlouhý meč a za úsvitu s ním zkoušel různé pohyby. Jak viděl, měl dobrou bojovou přípravu, každý jeho pohyb mečem byl veden dokonale a s lehkostí. Věděl, že má odlišný styl boje od ostatních lidí, ovšem, kde se mu naučil, si vzpomenout nemohl.5.1.1. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:30 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Epona mu na cestu upekla chlebové placky a sbalila spoustu zeleniny, kterou včera sklidili. Kyl nechal jako dar pro šťastnou cestu Broncovu koni nasadit nové podkovy. Bronco nevěděl, čím by se za všechno mohl odvděčit, tak jim dal alespoň jednu z lahviček svého léčivého lektvaru a přidal ještě vzácný lektvar pro zbystření zraku.
Po výživném obědě Bronco vyrazil směrem k městu Hardar.
Neujel daleko od místa, kdy se mu vesnice ztratila z dohledu, když za sebou zaslechl něco, co upoutalo jeho pozornost. Pozorně se ohlédl, ale nic ani nikoho nespatřil. Pozorně naslouchaje jel dál po cestě vinoucí se při kraji lesa. Bronco měl dojem, jako by ho někdo sledoval. Několikrát se ohlédl a jednou se mu zdálo, jako by spatřil stín jezdce na pokraji lesa daleko za ním. Když byl přesvědčen, že se nejedná o klam, rozhodl se zakročit. V lese našel husté houští, kde ukryl koně a sám se s připraveným mečem šel skrýt poblíž cesty. Vyčkával dlouho, ale pak uslyšel, jak se jezdec přibližuje. Stále ho jen slyšel, tělo měl napjaté v očekávání střetu a pak se najednou před ním objevila Epona s dýkou připravenou v ruce. Byl jí překvapen. Nechápal její umění se skrývat.
"Epono!" vyšel z úkrytu a Epona se po něm leknutím ohnala s dýkou. Naštěstí byl Bronco dost hbitý a úder vykryl svým mečem. Ta se rychle vzpamatovala: "Jdu s tebou! Mé rozhodnutí nezměníš,"
"Dobrá," povzdychl si Bronco, neboť věděl, že Epona by se teď určitě neotočila a nejela domů. "Doufám, že víš, do čeho jdeš," dodal a vydal se pro koně. Nakonec byl Bronco opravdu rád, že má Eponu sebou. Byla mu skvělou společnicí. Chápala ho a velmi dobře si rozuměli.5.2.2. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:29 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Epona na cestu upekla chlebové placky a sbalila spoustu zeleniny, kterou včera sklidili. Její loučení bylo opravdu dojemné. Kyl nechal jako dar pro šťastnou cestu Eponinu i Broncovu koni nasadit nové podkovy a Hurt jí daroval krásnou zdobenou dýku. Bronco nevěděl, čím by se za všechno mohl odvděčit, tak jim dal alespoň jednu z lahviček svého léčivého lektvaru a přidal ještě vzácný lektvar pro zbystření zraku.
Po výživném obědě Bronco s Eponou vyrazili směrem k městu Hardar. Bronco byl opravdu rád, že má Eponu sebou. Byla mu skvělou společnicí. Chápala ho a velmi dobře si rozuměli.6. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:26 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Brzy před setměním dorazili do Hardaru. Na zdejším trhu se zdržovalo plno lidí. Zastavili mladou černovlásku, která jim poradila, kudy se dostanou k vědmě a kde najdou vhodné ubytování. Bronco dal Eponě svého koně a poslal ji, aby jim zařídila pokoje k přespání. Sám se vydal určeným směrem k vědmě.
"Zdravím tě, Bronco! Čekám tě dnes celý den," spustila hned vědma na Bronca.
"Opravdu?" podivil se Bronco vědminu umění, "Takže víš, proč přicházím a můžeš mi to hned povědět."
"Můžu? Snad. Posaď se!" ukázala na křeslo vedle sebe. "Jsi prvním člověkem, kdo ke mně nepřišel zjišťovat budoucnost, nýbrž minulost," povídala, zatímco začala pokuřovat ze své zvláštně vyřezávané dýmky. Byliny, kterými byla dýmka naplněna, voněly velmi omamně a Bronca uspávaly. Násilím se držel v bdělosti.
"Jsi, a přesto nejsi zaklínač!" promluvila vědma, "jsi jen pouhým člověkem a přesto i něco víc." odhalovala dál Broncovu podstatu, "Tvá mysl je kouzlem obestřena mlhou. Víš něco velmi důležitého."
"Můžeš mi nějak pomoci?" zeptal se zmaten jejími slovy.
"Ne," odpověděla vědma pomalu, "ale znám někoho, kdo by snad mohl."
"Pověz, kdo je to?" vybídl ji Bronco.
"Můj přítel Vatras z královského města Setlon je velmi schopným čarodějem. Snad by tvou mysl dokázal odhalit." poradila mu, za což jí Bronco poděkoval a dal několik mincí. Chystal se k odchodu, a když stál již mezi dveřmi, vědma na něj ještě zvolala: "Dej si pozor na svůj stín!"7. Alesijský převrat- interaktivní povídka

28. prosince 2015 v 20:24 | Monica Hell |  Interaktivní povídka Alesijský převrat
Bronco procházel městem a přemýšlel nad vědminými slovy. Usoudil, že má pravděpodobně zaklínačský výcvik, ale proměnu nepodstoupil. Slunce bylo nízko nad obzorem a všude po ulici tančily stíny vrhané budovami. Zrovna šel při dlouhé hlavní ulici, když v tom ho napadlo ohlédnout se za svým stínem. Na konci ulice si všiml vysoké zahalené postavy v dlouhém plášti. Bronco šel dál, jako by nic. Začal ale často měnit směr chůze a přestal směřovat ke krčmě, kde na něj čekala Epona. Několikrát se ohlédl a temná postava byla vždy za ním. Zašel do nějaké krčmy, kterou zrovna uviděl. Místnost vonící po medovině byla plná lidí. Bronco zasedl k malému stolku v rohu. Temná postava ho následovala až do krčmy, kde zvolila místo u protější stěny. 'Moc se teda neskrývá' pomyslel si Bronco a odpověděl na dotaz šenkýře: "Pohár medoviny!"
Stále sledoval muže, který ho dosud pronásledoval. Také si objednal pití. Bronco svou medovinu vypil velmi rychle. Měl v úmyslu odejít a ujistit se, zdali muž opustí svůj poloprázdný pohár, aby ho pronásledoval dál. Pak by na něj Bronco bez okolků zaútočil. Napadla ho ale ještě jedna možnost. Mohl by ho zkusit opít a vytáhnout z něj vše, co ví, ovšem bude ho to stát mnoho peněz.