Prázdniny

3. září 2015 v 21:07 | Monica Hell |  Anima Mea
Tak jak jste si užili prázdniny?

Pro mě byly vcelku krátké. Po prvním měsíci stráveném v práci jsem si ten druhý chtěla pořádně užít. Hned zpočátku jsme se vydaly s nejlepší kamarádkou na chatu v Posázaví, stejně tak, jako minulý i předminulý rok.
Zde jsme se naplno věnovaly geocachingu v blízkém i dalekém okolí. Navštívily jsme Sázavskou sklárnu i klášter, kde se i po roce opět objevila naše známá "poválečná" kočka. Ona se tam na dvoře totiž stále jen povaluje a nechává se drbat od návštěvníků.
Moc se mi líbil zámek Konopiště, kde se všude po zahradách proháněli pávi. No, a já jsem se proháněla za nimi, neboť jsem opravdu toužila po jednom z jejich ocasních per. Bylo mi je líto trhat, tak jsem čekala, jestli z nich nějaké nevypadne. Musím dodat, že Konopišťský park byl na kešky opravdu plodný. Rozléhal se na obrovské ploše a byl krásný.
Za celý pobyt jsme keší odlovily asi 21.

Po návratu z chaty jsem zjistila, že se jeden z mých článků dostal na hlavní stránku blogu. Měla jsem z toho přirozeně ohromnou a radost. Něco takového jsem opravdu nečekala, jen jsem ve skrytu duše po tomto toužila. :-)

Druhý z "velkých" výletů jsem strávila s přítelem pod stanem. Kvůli jeho práci jsme si období dovolené naplánovali asi 2 měsíce předem. Abychom měli ty správné tábornické podmínky, hned druhý den se nám rozpršelo a v podstatě nepřestalo až do před-před-posledního dne dovolené. Takže z 8 dnů dovolené nám 5 propršelo. To byl právě ten jediný týden v létě, kdy nepražilo slunce. =D
Plánovali jsme cyklodovolenou v jižních Čechách. Spali jsme v kempu na okraji Suchdola nad Lužnicí. V podstatě je to pro mě takový "rodinný" kemp, neboť jsem sem s rodinou jezdívala už jako malá.
Když jsem první den viděla Lužnici, uznala jsem, že je sjízdná, ovšem leda tak na těch našich kolech! Po dlouhých deštích se ale vodáci objevovat začali.
Zároveň s vodáky se díky dešti objevily v kempu myši, které hledaly suchý přístřešek pod naším stanem. Už jsem z nich byla lehce na nervy, jak nám v noci stále poskakovaly pod našimi spícími těly a nad ránem se vydaly do našich zásob. Začaly jsme po nich jít a ručně jsme se na dobro zbavili čtyřech. Další hlodavci se hromadících se myších a rejsčích tělíček nejspíše zalekli a utekli.
Navštívili jsme nedaleké vyhlášené Klikovské keramické dílny a vyzkoušeli si zde ve vsi i střelbu s lukem, dále jsme prošli hrad i zámek Nové Hrady, různé Třeboňské památky, Jindřichův Hradec či Červenou Lhotu a samozřejmě jsme lovili keše. Na této dovolené jsem "zbohatla" o dalších 23 kousků.
Poslední večer dovolené jsme strávili v Písecké středověké krčmě, kde jsem si například zkusila, jaké je to mít na ramenou několikametrovou krajtu. Musím prozradit, že jak se mi začala vinout podél krku k obličeji a dotýkala se mě jazykem, začala jsem se jí bát. Byl to ale úžasný zážitek. Dále jsme viděli třeba krásnou tanečnici, nebo plivače/polykače ohně. Byl to příjemně prožitý večer.
Sázava

Sázavský klášter


Konopiště


Páv


Konopišťské zahrady

Zámek Nové Hrady

Opatovický rybník


Schwarzenberská hrobka


Jindřichův Hradec
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 feministicgirl feministicgirl | Web | 3. září 2015 v 21:36 | Reagovat

Ty fotky jsou fakt pěkný. :)

2 Andoriana Andoriana | E-mail | Web | 18. září 2015 v 11:15 | Reagovat

Tak ty taky lovíš kešky?! :D To je úžasné, opravdu, nedávno jsem tomu taky propadla, ale zatím moc nasbíráno nemám.

Fotky jsou nádherné, určitě to bylo skvělé. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama